DİKA Dış İlişkiler ve Fonlar Birim Başkanı/Proje Uzmanı


MURAT ERÇİN

1998 Yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 1999-2010 yılları arasında Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nde Etüt ve Planlama Mühendisi ve Birim Müdürü olarak görev yaptı. 2011 Yılında Dicle Kalkınma Ajansı'nda (DİKA) uzman personel olarak göreve başladı. 2011-2014 Yılları arasında Planlama Uzmanı olarak görev yaptı. 2014-2015 Yıllarında ABD’de Cornell Üniversitesinde Sürdürülebilir Kırsal Kalkınma Alanında çalışmalarda bulundu. 2016 Yılında Dicle Kalkınma Ajansında Dış İlişkiler ve Fonlar Birim Başkanı olarak görevlendirildi. Halen görevine devam etmektedir. AB Programları ve diğer uluslararası fonlara yönelik olarak Bölge kamu ve sivil toplum kurum ve kuruluşlarının proje geliştirme ve yürütme çalışmalarına destek sağlamaktadır. Mardin Ticaret ve Sanayi Odasının Kurumsal ve Sektörel Kapasitesinin Geliştirilmesi Projesinin, proje fikri oluşturulması, geliştirilmesi, ortaklık yapısının oluşturulması, projenin yazılması ve onay aşamasına kadar tüm aşmalarından sorumlu uzman olarak görev yapmıştır. Projenin uygulama aşamasında DİKA adına projede yer almış ve proje faaliyetlerin uygulanması ve koordinasyonundan sorumlu proje uzmanı olarak görevini sürdürmüştür.

Kurumsal Kapasite Geliştirme Uzmanı


AHMET UNCU

2015 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldu. Mezuniyetinin ardından 2015-2017 yılları arasında İSTANBUL 3.HAVALİMANI PROJESİ’ nde Satın Alma ve Raporlama uzmanı olarak çalıştı. 2017-2019 yılları arasında Uncu Proje Dış Ticaret ve Danışmanlık şirketinde Proje uzmanı olarak çalıştı. 2019 yılı mayıs ayından itibaren Granada Ticaret ve Sanayi Odası İş birliği ile Mardin Ticaret ve Sanayi Odası’nın Kurumsal ve Sektörel Kapasitesinin Geliştirilmesi Projesi’nde Kurumsal Kapasite Geliştirme Uzmanı olarak görev yapmaktadır.

Proje Koordinatörü


MERVENUR DURAK

2014 yılında Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. Mezuniyetinin ardından Bilkent Üniversitesi’nde asistan olarak çalışmaya başladı. UNICEF’te çocuk hakları üzerine staj yaptı ve aynı zamanda birçok STK’da gönüllü olarak çalıştı. 2017 yılında başladığı Birleşmiş Milletler Mülteci Ofisi koruma biriminde 2 sene çalıştı. Bir yandan Hacettepe Üniversitesi insan Hakları Yüksek Lisans Programı’nda da çalışmalarına devam etti. 2019 Temmuz ayından itibaren Granada Ticaret ve Sanayi Odası İş birliği ile Mardin Ticaret ve Sanayi Odası’nın Kurumsal ve Sektörel Kapasitesinin Geliştirilmesi Projesi’nde Proje Koordinatörü olarak görev yapıyor.

Sektör Uzmanı


ALİ OLĞAÇ

1987 yılı Mardin’de doğdu ve halen bu şehirde yaşamaktadır. Ortaöğretim, lise ve üniversite eğitimini Mardin’de tamamladı. Artuklu Üniversitesi İşletme bölümü mezunu. 2005 yılından bu yana Özel Sektörde Mali Müşavirlik Ofisinde görev yaptı, çeşitli AB ve Sodes Projelerinde saha ve proje ekiplerinde yer almıştır. Genel muhasebe ve İnsan Kaynakları alanlarında özel sektörde yer alan çeşitli firmalarda iş deneyimi sahibidir. Projede Mali İşlere destek vermekte ve Sektör Uzmanı olarak görev almaktadır.

Proje Asistanı


İBRAHİM TUTAŞI

1982 yılı Mardin’de doğdu ve halen bu şehirde yaşamaktadır.2000 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümünü yarım bırakıp iş hayatına atıldı. 2005 yılından beri bir fiil Mardin Ticaret ve Sanayi Odası Meclis üyeliği görevini yürütmekle beraber Mardin Genç Girişimciler Derneğinin başkanlığını yapmaktadır. Evli ve 3 çocuk babasıdır.